90 lat działalności Fuchs Oil Corporation

05.07.2021

FUCHS Oil Corporation już od 90 lat dostarcza sprawdzone rozwiązania i innowacje. Na przestrzeni dziesiątek lat dzięki ciągłemu rozwojowi dostarcza najlepsze rozwiązania do szerokiej gamy urządzeń, przekładni czy pojazdów. 90 lat pracy pozwoliło FUCHS Oil Corporation na międzynarodową ekspansję i dostarczanie produktów o najwyższej jakości. Na rynku rolniczym produkty FUCHS znane są głównie dzięki produktom linii AGRIFARM.

Historia działalności organizacji zaczęła się w 1921 kiedy Rudolf Fuchs w Mannheim pomimo światowego kryzysu gospodarczego rozpoczął swoją działalność.
Pierwszym sprzedawanym przez niego produktem był „Guaranteed Pennsylvania Motor Oil” pod marką Penna Pura, który był dostarczany dla firm transportowych w porcie w Mannheim.
Działalność założyciela zaczęła nabierać szybkiego tempa i po niespełna 20 latach udało mu się wybudować pierwszą siedzibę firmy przy Friesenheimer Insel gdzie po dziś dzień mieści się jedna z siedzib firmy.
Rosnący kryzys podczas drugiej wojny światowej zmusił przedsiębiorstwo do obrania nowej grupy docelowej. Pomimo braku w kadrach Rudolf Fuchs przebranżowił przedsiębiorstwo i skupił się na branży przemysłowej dostarczając jej smar, który nie był produkowany nigdzie indziej.
Przyświecająca idea ciągłego rozwoju i udoskonalania sprawiła, że zatrudniono pierwszego chemika, który dbał zarówno o rozwój środków smarnych.
Obecnie proces badawczo technologiczny nie jest w rękach jednej osoby, a zajmuje się nim ponad 500 inżynierów z całego świata.
Kilka lat po zakończeniu II Wojny Światowej Fuchs stał się sponsorem sportów motorowych i wyścigów. Renomowani kierowcy korzystali wtedy z oleju wyścigowego Penna Pura RC.
Rok 1963 stał się przełomowy dla dalszej działalności firmy. Założyciel Fuchs ustąpił miejsca swojemu synowi – Manfredowi Fuchs, który za cel obrał sobie globalizacje firmy.
W ten sposób lata 60-te stały się początkiem działalności poza granicami Niemiec. Powstały nowe filie m.in. we Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Włoszech czy nawet w Chinach.
Dzisiaj Fuchs Oil Corporarion działa w ponad 50 krajach na całym świecie.
Lata 80-te były momentem wejścia organizacji na giełdę. Akcjonariusze zwiększyli swój powierzony kapitał o prawie 9 tys. Procent w ciągu ostatnich 20 lat.
W nowym milenium syn założyciela Fuchs ustąpił miejsca nowej generacji i odszedł z zarządu, a na swoje miejsce wyznaczył swojego syna. Absolwent kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem Stefan Fuchs pracował wcześniej 3 lata w oddziale audytorskim Fuchs w Ameryce Północnej i Południowej.
Z myślą o zrównoważonym rozwoju w 2016 roku uruchomiono w FUCHS największy w historii firmy program inwestycyjny, który zakładał przeznaczenie kilkuset milionów euro na rozbudowę i budowę nowych zakładów produkcyjnych na całym świecie.
W 2018 roku organizacja chcąc sprostać nowym wyzwaniom jak m.in. e-mobilność, nowe cyfrowe modele biznesowe czy potrzeba zrównoważonego biznesu wprowadza inicjatywę FUCHS2025. Zakłada ona skupienie się na kulturze, strategii oraz strukturze. Jej głównym celem jest budowanie mocnych stron i globalne dopasowanie organizacji do zmieniających się warunków.
Działania podejmowane w ramach tej inicjatywy mają zapewnić jeszcze lepsze rozwiązania dla klientów, partnerów biznesowych, inwestorów oraz przyszłych pracowników.