Dni otwarte w firmie Agromix

11.04.2018

Na dobry początek wiosny dobrze było wybrać się do firmy Agromix z Rojęczyna, gdzie podczas dnia otwartego zaprezentowano nowe oraz sprawdzone rozwiązania na rynku maszyn rolniczych. Dla zwiedzających przygotowano kilka niespodzianek.

Na dobry początek wiosny dobrze było wybrać się do firmy Agromix z Rojęczyna, gdzie podczas dnia otwartego zaprezentowano nowe oraz sprawdzone rozwiązania na rynku maszyn rolniczych. Dla zwiedzających przygotowano kilka niespodzianek.
Tak szerokich możliwości wystawienniczych nie ma w regionie leszczyńskim żadne przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży, serwisowaniu i obsłudze tego rodzaju urządzeń. W minionych latach branża złapała lekką zadyszkę. Z tego powodu firmy nieco ograniczyły produkcję maszyn, lecz kiedy pojawiło się ożywienie, terminy dostaw sprzętów wydłużyły się. Mimo tych braków Agromix podczas dnia otwartego zaprezentował pełną gamę urządzeń. Firma z Rojęczyna jest jedynym w Polsce przedstawicielem marki Krone, oferującej kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy i sieczkarnie. Te urządzenia można było osobiście zobaczyć i dotknąć. Sporym zainteresowaniem cieszyły się wozy paszowe holenderskiego producenta Trioliet, a także rozsiewacze, siewniki czy agregaty uprawowo – siewne firmy Amazone. Klienci oglądali opryskiwacze Tecnoma, sprzęty marki Kubota oraz ładowarki Manitou. Precyzję działania urządzenia ostatniego z wymienionych producentów można było przećwiczyć osobiście, biorąc udział w nietypowej konkurencji – rzucie piłką do kosza.

 


Domeną dnia otwartego w Agromiksie była nie tylko prezentacja urządzeń nowych. Stał się on też znakomitą okazją do wymiany doświadczeń ze specjalistami z działu serwisowego.

Współczesne maszyny rolnicze są urządzeniami w pełni skomputeryzowanymi  o wielu funkcjach. Dzięki spotkaniu z naszymi fachowcami ich użytkownicy mogli dowiedzieć się więcej o działaniu maszyn, również poznać takie możliwości, z których do tej pory nie korzystali – mówi Karolina Dworakowska-Matuszewska z firmy Agromix Rojęczyn.

 

Dział serwisowy przygotował też pokaz ostrzenia noży, a na stanowisku finansowym można było zapoznać się z dostępnymi opcjami zakupu sprzętów. Przedsiębiorstwo z Rojęczyna, zdając sobie sprawę ze specyfiki polskiego rynku, oferuje między innymi dogodne formy finansowania oferowanych przez siebie urządzeń. Flagowym produktem finansowym jest Agromix Kredyt, pozwalający dokonać zakupów na uczciwych warunkach, bez gwiazdek i haczyków w umowach. Maszyny można nabyć z zerowym oprocentowaniem z minimalną wpłatą wstępną lub – w niektórych przypadkach – bez wkładu własnego.
Agromix jest otwarty na wszystkich gości, toteż na prezentacjach w firmie pojawili się nie tylko rolnicy, ale również osoby niezwiązane z branżą rolną. Atrakcyjność imprezy zwiększyła obecność przedstawicieli Aeroklubu Leszczyńskiego, którzy zaprezentowali prawdziwy szybowiec, jak również leszczyńskich żużlowców – Janusza Kołodzieja, Dominika Kubery i Bartka Smektały. Firma obdarowała każdego gościa drobnymi upominkami, ponadto można było skorzystać z części gastronomicznej. Dodajmy, że w przyszłym roku Agromix Rojęczyn będzie obchodził 30-lecie istnienia.