Aktualności

EuroSkills 2020 – pierwsze spotkanie ekspertów

06.12.2019

5 grudnia w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji odbyło się pierwsze spotkanie partnerów, ekspertów i trenerów, którzy zaangażowani są w kolejną edycję konkursu Euroskills.

W przyszłym roku w Graz w Austrii Polska reprezentowana będzie w 17 konkurencjach (w tym jednej pokazowej). Na spotkaniu zaprezentowano m.in. historię i ideę WorldSkills, polskie doświadczenia w konkursach WorldSkills i EuroSkills, przedstawiono jak powinna wyglądać organizacja pracy zespołu, w ostatniej części eksperci podzieli się swoimi doświadczeniami z dotychczasowej pracy przy konkursach.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych po raz pierwszy zaangażowała się w uczestnictwo w konkursie EuroSkills. Przedstawiciel naszej branży będzie reprezentował nasz kraj w konkurencji naprawa i serwis maszyn ciężkich. Obecnie trwają przygotowania pod okiem naszego eksperta i trenera. W grupie przygotowawczej jest trzech laureatów konkursu Młody Mechanik na Medal, ale w konkursie wystartuje tylko jeden z nich. Który? O tym zdecydujemy w okolicach maja-czerwca 2020.