GRIMME rozpoczyna produkcję w Chinach

11.10.2018

W obecności ponad 200 wysokiej rangi gości i pracowników GRIMME China Franz, Christine i Christoph Grimme otworzyli ultra-nowoczesną 12.500 metrów kwadratowych fabrykę w Tianjin (130 km na południowy wschód od Pekinu).

Budynek biurowy o powierzchni 1400 metrów kwadratowych został przekazany także w celu świadczenia usług na terenie o powierzchni 3,5 hektara. Z ponad 13 milionami euro jest to jedna z największych pojedynczych inwestycji za granicą w ponad 150-letniej historii firmy.

Kierownik projektu Christoph Grimme podkreślił: „Zakład przeznaczony jest dla zaawansowanych produkcji , dzięki czemu możemy zagwarantować taką samą wysoką jakość produktów  jak w  głównej fabryce w Damme.” Głównym celem produkcji  jest początkowo produkcja  maszynach do sadzenia , pielęgnowania , zbiorów i przechowywania ziemniaków ,maszyn  które zostały specjalnie opracowane na rynek chiński.

Od ponad 20 lat firma z  Damme jest aktywna  w krainie wschodzącego słońca. Z ponad 5 milionami hektarów ziemniaków Chiny są największym rozwijającym się krajem na świecie i odnotowały gwałtowny rozwój w ostatnich latach. Chiński rząd ogłosił, że ziemniak jest jedną z czterech najważniejszych podstawowych produktów spożywczych i chce masowo rozwijać produkcję ziemniaków.