Horpol rośnie w siłę – rozbudowa głównej siedziby firmy w Lipnikach

20.01.2022

Firma Horpol działa na polskim rynku już ponad 40 lat, w tym czasie osiągnęła pozycję jednego z największych dostawców oświetlenia samochodowego w Polsce, oraz dynamicznie rozwija swoją dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Pod koniec 2021 roku dobiegły końca prace przy rozbudowie infrastruktury produkcyjno-montażowej. Budowa objęła powstanie nowej hali produkcyjnej, która została połączona z już istniejącą. Łącznie zakład zwiększył się do blisko 1500 m2 powierzchni. W związku z rozbudową, obecny nowoczesny park maszynowy został doposażony i wzbogacony o nowe wtryskarki do przetwórstwa tworzyw sztucznych o sile zwarcia 50-270 ton. Inwestycja związana z powiększeniem powierzchni zakładu, to także powstanie dodatkowej części socjalno-biurowej ze względu na wzrost zatrudnienia o 15 %.

Nieustanny rozwój własnych produktów i rosnące zapotrzebowanie na oświetlenie Horpol na nowych rynkach zagranicznych wymagało jednak rozbudowy zakładu produkcyjnego. Rok 2022 zapowiada się intensywnie. Stawiamy sobie wysokie cele i będziemy je osiągać dzięki rzetelnej pracy oraz stałemu rozwojowi wszystkich działów – mówi Andrzej Horeczy, współwłaściciel HORPOL J.I.A.T. Horeczy Sp. J.

Najważniejsza premiera produktowa na targach Solutrans 2021 w Lyonie

Na międzynarodowych targach samochodów ciężarowych oraz transportu Solutrans w Lyonie Horpol przedstawił najnowsze rozwiązania oświetleniowe poprawiające widoczność i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Listopadowy termin imprezy branżowej zbiegł się z prezentacją najbardziej oczekiwanej przez partnerów handlowych i dystrybutorów premiery nowoczesnej lampy zespolonej MAVIC LZD 2650 i LZD 2651. Model ten wyróżnia się innowacyjną, energooszczędną technologią LED, efektownym światłem oraz estetycznym designem, który świetnie prezentuje się jak na pojazdach ciężarowych, tak i na przyczepach oraz naczepach rolniczych. Doskonały wygląd i najwyższa jakość wykonania pozwoliły na realizację pierwszych zamówień jeszcze w grudniu 2021 roku.

Światło jest istotą życia, a my jako rodzinna firma tę wartość bardzo szanujemy. Oferując lampy chcemy przede wszystkim zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa dla użytkowników maszyn oraz pojazdów rolniczych. Konsekwentnie utrzymujemy wysoki poziom jakości produktu, aby przekazać naszym partnerom wysoką trwałość oświetlenia, która w rolnictwie jest tak ważna – komentuje Adrian Pawlak, Product Manager sektora AGRO w HORPOL J.I.A.T. Horeczy Sp. J.