John Deere inwestuje w Polsce i otwiera Centrum Usług Biznesowych na Europę. Stawia na Poznań.

12.12.2017

Amerykański gigant maszynowy John Deere wzmacnia swoją obecność w Polsce, otwierając Centrum Usług Biznesowych, z którego będzie zarządzać fabrykami w Europie. Placówka będzie zlokalizowana w Poznaniu, zapewni pracę 120 specjalistom.

Dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej, zdywersyfikowana gospodarka, zalety komunikacyjne: blisko zlokalizowany port lotniczy i sieć dróg szybkiego ruchu, połączenia kolejowe z krajami zachodnimi, współpraca z lokalnymi władzami i uczelniami oraz wysoko wykwalifikowana kadra – to najważniejsze czynniki decydujące o tym, dlaczego zagraniczne przedsiębiorstwa wybierają Polskę na miejsce nowych inwestycji. Jednym z przykładów takich firm jest amerykański lider sprzętu rolniczego John Deere, który otwiera swoje nowe wielofunkcyjne Centrum Usług Biznesowych w Poznaniu.

Polska to dla nas perspektywiczny i przyjazny rynek, o czym świadczy nasza kolejna inwestycja. To krok do dalszego rozwoju w Polsce, kraju, w którym już odnosimy sukcesy na rynku maszyn rolniczych mówi Christoph Wigger, wiceprezes John Deere ds. Sprzedaży i Marketingu, Region 2 (Europa, Afryka Północna, Bliski i Środkowy Wschód). Poznań jest ważnym ośrodkiem akademickim w Polsce, z którego na rynek pracy trafiają wykształceni w rozmaitych dziedzinach absolwenci. Ponadto stolica Wielkopolski jest doskonale zlokalizowana z punktu widzenia granic Unii Europejskiej. – dodaje.

Polskie Centrum Usług Biznesowych John Deere, które zostało otwarte 11 grudnia, to już druga inwestycja amerykańskiej firmy w Wielkopolsce. Pierwszą z nich było stworzenie w naszym regionie centrum szkoleniowego i oddziału sprzedaży na Polskę, który jest zlokalizowany w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem.

Ponad 100 nowych miejsc pracy

Otwarcie Centrum Usług Biznesowych John Deere, wiąże się z rekrutacją, która już się rozpoczęła i która trwać będzie również w 2018 roku. – Do zadań nowo utworzonej placówki, należy globalna obsługa fabryk i produktów John Deere w różnych obszarach, takich jak: finanse i księgowość, logistyka czy kadry – mówi Mirosław Leszczyński, Prezes Zarządu John Deere Polska. I właśnie specjaliści z tych dziedzin będą najbardziej poszukiwani przez zagranicznego producenta w najbliższych miesiącach.