Ładowacze czołowe – nowości w ofercie firmy Metal-Plast

09.04.2021

Metal-Plast Polska Sp. z o.o. Sp.k. jest nowoczesną firmą specjalizującą się w produkcji sprzętu rolniczego, przemysłowego i komunalnego. Znajduje się w północno-wschodniej Polsce w miejscowości Brzozie Lubawskie. Działa nie tylko na rynku lokalnym ale także w całej Unii Europejskiej. 15 lat w branży pozwoliło na wyspecjalizowanie się w danej dziedzinie, dzięki czemu firma rozwinęła się i obecnie może pochwalić się wieloma stałymi klientami.

Metal-Plast produkuje: krokodyle, łyżki, chwytaki do bel , pługi śnieżne czy kosze wysokościowe jednak flagowymi produktami firmy są przednie TUZy oraz balasty. Niedawno firma wprowadziła do oferty również ładowacze czołowe.

Trzypunktowy Układ Zawieszenia (TUZ) do ciągników jest odpowiedni do różnych prac w rolnictwie i pozwala na wykonanie więcej czynności za jednym przejazdem dzięki możliwości dodania kolejnej maszyny z przodu ciągnika. Trzypunktowy zaczep pokryty podkładem i pomalowany specjalnym lakierem o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne (oryginalna kolorystyka producenta ciągnika). Masywna i wytrzymała konstrukcja jest wyposażona w dwa siłowniki hydrauliczne dwustronnego działania, haki składane i hartowane kategoria II lub III, elementy elastyczne, elastyczne złącze i zawór odcinający. W ofercie są trzy kategoriie udźwigu TUZa standardowego do danego modelu ciagnika: 3,6t , 2,8t oraz 1,8. Dodatkowo wprowadzone zostały TUZy uniwersalne z regulowaną szerokością o udźwigu 1t, 1,8t oraz 2,8t do samodzielnego dostosowania do maszyny przez klienta.

Balast – obciążnik na TUZ jest metalowy, wewnątrz ożebrowany i zalany betonem. Posiada wzmocniony przedni zaczep do podłączenia kolejnej maszyny. Powierzchnia balastu  jest pokryta podkładem cynkowym i pomalowana proszkowo. Solidna konstrukcja i wysoka jakość wykonania zapewnia niezawodność sprzętu, a nowoczesny kształt sprawia, że pasuje do wszystkich modeli ciągników. Balast służy jako dociążenie przodu ciągnika wpływając na jego przyczepność. Ciągnik, który jest zbyt lekki przez zwiększony uślizg kół może mieć problem z utrzymaniem odpowiedniego toru jazdy. Obciążenie ciągnika zapobiega takim sytuacjom, poprawia komfort pracy jak i przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie zużycia paliwa.

Ładowacz czołowy o solidnej, bardzo wytrzymałej konstrukcji do ciągników o mocy 80-110KM. Urządzenie jest niezastąpione w każdym gospodarstwie do transportu żwiru, obornika czy produktów rolnych. Ładowacz jest mocowany do ramy ciągnika, a jego instalacja jest szybka i intuicyjna. Sterowanie ładowaczem odbywa się za pomocą joysticka 2-3 sekcyjnego. W standardzie jest amortyzator antywstrząsowy, węże hydrauliczne chowane w ramie oraz rama Euro do mocowania osprzętu. Parametry techniczne:
• Nośność – 1600 kg • Masa ładowarki – 550 kg • Wysokość załadunku – 3400 mm • Moc współpracujących ciągników: 80-110 KM • Wysokość podnoszenia do punktu obrotu narzędzia – 3600 mm • Samopoziomujący.

Osprzęt do ładowacza czołowego firmy Metal-Plast: łyżki, ramki do wideł, chwytaki, widły do obornika widły do bel, krokodyle, łyżko-krokodyle.

Inne sprzęty: pługi śnieżne, kosze wysokościowe , adaptery (przejściówki), głębosze, nośniki do obciążników.