Aktualności

Młody Mechanik na Medal – edycja 2019 – wystartowała

21.03.2019

Już po raz siódmy rywalizować będą uczniowie o tytuł Mechanika na Medal – ucznia o najlepszej wiedzy z dziedziny mechanizacji rolnictwa w Polsce.

Konkurs adresowany jest do uczniów mechanizacji rolnictwa, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę, a w przyszłości pracować w zawodzie mechanika maszyn rolniczych. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to trzy testy online, które, po wcześniejszej rejestracji, należy wypełnić w odpowiednich terminach (do 30 kwietnia, do 15 maj i do 31 maja br). Drugi etap to finał, w którym rywalizować będzie dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami po testach online. Finał odbędzie się podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach 20 września 2019 roku.
Po raz pierwszy w konkursie będziemy mieli inne formy nagród. W tym roku trzech najlepszych uczniów jako nagrodę otrzyma możliwość odbycia praktyk w jednym z zakładów produkcyjnych lub serwisowych maszyn rolniczych. Uczniowie otrzymają również kieszonkowe na pobyt podczas praktyk.

Dodatkowo po raz pierwszy konkurs jest eliminacjami do udziału w międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych Euroskills. Trójka laureatów przez rok będzie przygotowywana do reprezentowania Polski na tych prestiżowych zawodach, które odbędą się we wrześniu 2020 w Graz w Austrii. Niestety tylko jeden z nich będzie miał możliwość wzięcia udziału w zawodach Euroskills. Który? O tym zdecyduje powołana komisja przed zawodami.
Więcej o Euroskiils znajdziecie na stronie http://www.euroskills2018.com/.
Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie mmnm.agroshow.pl, która w tym roku została odświeżona i ma nowoczesny i estetyczny wygląd. Na stronie znajdują się wszystkie informacje nt. konkursu. Zachęcamy do jej odwiedzenia: mmnm.agroshow.pl.