Nowe inwestycje w AgroAs

12.01.2021

Firma AGROAS posiada od lat bogatą ofertę handlową opartą min. o marki Claas, Horsch. Maszyny tych producentów są intensywnie użytkowane podczas usług mechanizacyjnych, które AGROAS świadczy od 2000 r. Podczas wieloletniej działalności usługowej AGROAS analizuje problemy związane z techniką uprawy, do których należą m. in. nadmierne ugniatanie gleby spotęgowane uprawą w okresach intensywnych opadów deszczu, czy zwiększony poślizg kół, a w efekcie zużycie oleju napędowego.

Zakup ciągnika CLAAS AXION na gąsienicach w technologii Terra Trac.

W grudniu 2020 r. firma zdecydowała się na zakup ciągnika CLAAS AXION serii 900 z napędem Terra Trac.

Kupno było poprzedzone intensywnym testowaniem maszyny w sezonie uprawowym 2020, który dał jeden wniosek – przyszłość w odniesieniu do ciężkich maszyn o dużej mocy należy do napędu Terra Trac.  Napęd ten jest według nas alternatywą dla ogumienia bliźniaczego które ze względu na swoją uciążliwość będzie sukcesywnie wypierane przez napęd gąsienicowy.” – mówi Marcin Milej, pełnomocnik zarządu firmy AGROAS.

Nowe elewatory zbożowe w Wójtowicach, woj. opolskie oraz rewitalizacja bazy w Strzegomiu

W ostatnich miesiącach 2020 roku zakończono z sukcesem inwestycję w Wójtowicach, w województwie opolskim. Wybudowano tam nowe elewatory zbożowe. Obiekt bardzo usprawnił skup w żniwa rzepakowo zbożowe, ale swoją prawdziwą moc „pokazał” podczas skupu kukurydzy.

W 2019 roku na bazie w Wójtowicach – przy ówczesnych możliwościach – skupiliśmy i wysuszyliśmy około 7 tysięcy ton kukurydzy, co było naprawdę dużym osiągnięciem. Dysponowaliśmy w tym miejscu suszarnią o mocy 1000 KW. W bieżącym sezonie zakładaliśmy skup i suszenie kukurydzy w ilości 12 tys. Ton. Na koniec listopada 2020 mieliśmy już 17 tys. ton kukurydzy przyjęte i wysuszone.  Przypomnijmy, że nowa suszarnia dysponuje palnikiem o mocy 4000 KW. Osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe bez fantastycznej załogi, która bardzo szybko opanowała obiekt. Nasi klienci – Ci z okolic bazy Wójtowice – docenili sprawność obsługi i chętnie do nas przyjeżdżali.” – podsumowuje Daniel Cupriak, prezes zarządu firmy AGROAS.

Również w ostatnim kwartale ubiegłego roku zakończyliśmy rewitalizację naszej bazy w Strzegomiu, która wyposażona jest w bocznicę kolejową oraz elewatory zbożowe. Na obiekcie zawisnęła ogromnych rozmiarów reklama, która po zmierzchu jest podświetlona.