Aktualności

Rafał Piechaczek zwycięzcą SkillaPoland w konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych

28.11.2022

W dniach 23-25 listopada br. w Gdańsku odbyły się zawody SkillsPoland, które stanowiły eliminacje do przyszłorocznych międzynarodowych zawodów EuroSkills.

W konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych zwycięzcą został Rafał Piechaczek – student Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Rafał, tak jak pozostali uczestnicy, brał wcześniej udział w konkursie Student na Medal, organizowanym przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Konkurs ten był przepustką do udziału w zawodach SkillsPoland. Po trzydniowych zmaganiach, Rafał okazał się najlepszy spośród pięciu uczestników rywalizacji. W przyszłym roku to on będzie reprezentował nasz kraj w w konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych na zawodach EuroSkills, które odbędą się na początku września w Gdańsku. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych będzie partnerem tego wydarzenia i patronem konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych.

Rafałowi serdecznie gratulujemy. Teraz przed nim przygotowania do zawodów pod okiem naszego eksperta dr Mirosława Czechlowskiego, który odpowiadał pod kątem merytorycznym za przygotowanie zadań w konkursie. Dziękujemy za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie zadań. Podziękowania należą się również sponsorom zawodów, którymi były John Deere Polska oraz Interhandler JCB.