Santander Bank Polska oferuje nowy wymiar wsparcia handlu międzynarodowego.

18.01.2021

Bank Santander w ramach Trade Club Alliance – wspólnego projektu 13 różnych światowych banków, stworzył platformę Santander Trade Portal, która wspiera firmy w handlu zagranicznym. Platforma obejmuje globalne korytarze handlowe i wspiera działalność wielu firm na całym świecie. To również doskonała okazja do współpracy międzynarodowej dla firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Banki, które należą do klubu, są obecne na najważniejszych i najszybciej rosnących rynkach świata – w Afryce, Ameryce Łacińskiej, czy Azji Południowo-Wschodniej. W tym gronie oprócz Banco Santander znajdują się: Attiijariwafa Group, Banco BPM*, Royal Bank of Canada, CIMB, Grupa Crédit Agricole, Eurobank, Grupa KBC, Industrial Bank of Korea, MUFG, Siam Commercial Bank, Standard Bank oraz Unicredit.

Obecnie w ramach  korytarza włoskiego,  wspólnie z Banco Popolare di Milano*, banki oferuje możliwość nawiązania bezpośrednich relacji handlowych z producentami maszyn i urządzeń rolniczych, którzy są otwarci na współpracę z polskimi odbiorcami.

Każdy bank, który należy do Trade Club Alliance, jest odpowiedzialny za weryfikację firm ubiegających się o członkostwo i obecność na platformie Trade Club. Oznacza to, że nadzoruje proces ich akceptowania przed rozpoczęciem współpracy.  W Trade Club Alliance aktywnie identyfikowane są szanse biznesowe oraz koordynowana organizacja m.in. misji handlowych, czy bilateralnych wideokonferencji. Przedstawiciele Banku dbają, aby partnerzy biorący udział w projekcie, mieli dostęp do wiarygodnych i rzetelnych firm, z którymi mają szansę nawiązać efektywny kontakt.

Santander Bank Polska oraz Banco Popolare di Milano działają profesjonalnie od wielu lat, więc gwarantują rzetelność i skuteczność podejmowanych działań.

Santander Bank Polska jest wsparciem w kontaktach z włoskimi partnerami biznesowymi – aby umożliwić Członkom Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych udział w tym projekcie, możliwy jest bezpośredni kontakt z osobą odpowiedzialną po polskiej stronie za komunikację: Pani Małgorzata Kociniewska – Head of Polish-Italian Trade Corridor e-mail: malgorzata.kociniewska@santander.pl