Aktualności

Student na Medal – nowy konkurs organizowany przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych

10.05.2022

Z początkiem maja ruszyła I edycja konkursu STUDENT NA MEDAL, który przeznaczony jest dla studentów kierunków związanych z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń mechanicznych i mechatronicznych.

Konkurs adresowany jest do studentów kierunków związanych z mechanizacją rolnictwa i budową maszyn, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę, a w przyszłości pracować w zawodzie inżyniera i konstruktora maszyn rolniczych. Konkurs jest ogólnopolski a zatem uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle studentów z innych uczelni z całej Polski.

Celem konkursu jest:

  1. Wyłonienie studenta o najwyższym poziomie wiedzy i umiejętnościach z dziedziny inżynierii mechanicznej w Polsce, oraz kandydatów do reprezentacji Polski na międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych EuroSkills 2023.
  2. Rozwijanie zainteresowań w zakresie konstrukcji, diagnostyki i napraw maszyn rolniczych.
  3. Podnoszenie wiedzy i umiejętności dotyczącej kultury technicznej studentów kierunków technicznych.
  4. Popularyzacja samokształcenia i korzystania ze współczesnych źródeł informacji.
  5. Popularyzacja zawodu inżyniera konstruktora i diagnosty maszyn wykorzystywanych we współczesnym rolnictwie.

Uczestnikiem Konkursu może zostać student dowolnego stopnia i trybu studiów o kierunku związanego z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń mechanicznych i  mechatronicznych, który na dzień 31 sierpnia nie ukończy 25 lat.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to trzy testy online, które, po wcześniejszej rejestracji, należy wypełnić w odpowiednich terminach. Drugi etap to finał, w którym rywalizuje pięciu studentów z najlepszymi wynikami po testach online. Finał odbędzie się podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach.
Laureacie konkursu zmierzą się jesienią w rywalizacji o możliwość startu w międzynarodowym konkursie umiejętności zawodowych Euro Skills 2023.
Więcej informacji na www.studentnamedal.agroshow.pl