Aktualności

Trwają przygotowania do EuroSkills 2023 w Gdańsku

27.02.2023

W zeszłym tygodniu w Gdańsku obyło się kilkudniowe spotkanie organizacyjne konkursu EuroSkills 2023. Izba jako główny partner konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych również brała w nim udział.

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

EuroSkills Gdańsk 2023 powita 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, aby wziąć udział w konkursach i pokazach w 43 różnych umiejętnościach i zawodach. Spodziewanych jest około 100 000 uczestników wydarzenia z całej Polski i zagranicy.

Aby jednak wydarzenie mogło się odbyć trzeba włożyć w nie dużo pracy organizacyjnej. Jednym z elementów zeszłotygodniowego warsztatów było spotkanie ekspertów z poszczególnych konkurencji z partnerami, którzy wspomagają ich organizację. Przedstawiciele Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych jako główny partner konkurencji mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych również brała udział w takim roboczym spotkaniu. Ustalane były kwestie logistyczne i techniczne, omawiane zarysy zadań i ustalane wstępnie maszyny i urządzenia, które będą niezbędne do przeprowadzenia konkurencji. Już wkrótce przeprowadzone zostanie spotkanie online z przedstawicielami marek, które zaangażują się w to przedsięwzięcie.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych już od kilku lat jest partnerem wydarzeń WorldSkills i EuroSkills. Branżowe konkursy Młody Mechanik na Medal i Student na Medal organizowane przez Izbę są pre-eliminacjami do konkursów międzynarodowych. Ich laureaci mają później szansę na rywalizację z rówieśnikami z innych krajów Europy i świata.