Aktualności

Trwają przygotowania do konkursu Euroskills 2020

10.12.2019

Już od października br. nasi pretendenci do udziału w konkursie Euroskills spotykają się co dwa tygodnie i przygotowują do udziału w konkursie.

Laureaci tegorocznego konkursu Młody Mechanik na Medal po raz pierwszy będą mieli możliwość wzięcia udziału w europejskim konkursie umiejętności praktycznych Euroskills 2020, który odbędzie się we wrześniu 2020 roku w Graz w Austrii. Już teraz trwają przygotowania. Co dwa tygodnie pod okiem naszego eksperta i trenera dr inż. Mirosława Czechlowskiego z Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przerabiają materiał i trenują do zadań, z którymi mogą zmierzyć się podczas konkursu.

Dotychczas przeprowadzone szkolenia obejmowały:

  1. Umiejętność „czytania” schematów elektrycznych i hydraulicznych,
  2. Pomiary wielkości elektrycznych za pomocą multimetru, cęg prądowych oraz oscyloskopu,
  3. Pomiary ciśnień w układach hydrauliki siłowej za pomocą manometrów,
  4. Diagnostykę pojazdów i maszyn z wykorzystaniem komputerowych systemów diagnostycznych (to z tego szkolenia są zdjęcia).

Jeszcze w grudniu odbędzie się następne szkolenie, którego tematyką będzie weryfikacja i ocena zużycia głównych podzespołów silnika (pomiary: średnic tulei cylindrowych, czopów wału korbowego, głowicy i kadłuba silnika).
Przed zawodnikami długa droga i sporo pracy do wykonania. Najlepszy z nich zostanie wybrany na przełomie maja i czerwca i to on będzie reprezentował nasz kraj w kategorii serwis i naprawa maszyn ciężkich podczas Euroskills 2020 w Graz.

Dziękujemy władzom Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za udostępnienie pomieszczeń oraz wyposażenia niezbędnego do przeprowadzenia szkoleń.