Aktualności

Zapraszamy na Zielone AGRO SHOW

18.04.2018

Już wkrótce kolejna edycja wystawy Zielone AGRO SHOW. To pierwsza i jedyna wystawa w całości poświęcona hodowli bydła i uprawie zielonek. W tym roku wystawa po raz trzeci odbędzie się w na terenie Moto Parku w Ułężu w woj. lubelskim. Zapraszamy w dniach 26-27 maja 2018 roku.

ZIELONE AGRO SHOW 2017 to niepowtarzalna okazja dla rolników z województwa lubelskiego i województw ościennych, aby skorzystać z wiedzy i pomocy firm z branży, zapoznać się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji oraz wydajnością maszyn i urządzeń rolniczych czołowych krajowych i zagranicznych marek. W ciągu dwóch dni trwania wystawy w Ułężu rolnicy będą mogli spotkać się na stoiskach ze specjalistami i fachowcami w dziedzinie maszyn przeznaczonych do uprawy zielonek, wymienić praktyczne doświadczenia i podjąć współpracę.


Ważnym punktem wystawy będą pokazy maszyn w pracy. Co roku cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem rolników. Podczas pokazów prezentowany jest cały proces uprawy zielonek, od zasiewu poprzez koszenie, zbiór i transport skoszonego materiału. Zwykle na polach pokazowych można zobaczyć w akcji blisko 50 zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek, w tym m.in.: kosiarki, prasy zwijające, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające, sieczkarnie. Nie inaczej będzie również w tym roku. Pokazy zaplanowane są na oba dni trwania wystawy, będzie je można zobaczyć zarówno w sobotę jak i niedzielę.
Podczas poprzedniej edycji na ponad 15.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej swoją ofertę zaprezentowało 150 firm.  Nie były to tylko firmy z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Swoje oferty zaprezentowały firmy nasienne, producenci nawozów, pasz i dodatków paszowych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów. Oprócz wystawców w imprezie wzięli również udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, agencji rządowych działających na rzecz rolnictwa oraz mediów branżowych. W ciągu dwóch dni wystawę odwiedziło blisko 35 tysięcy osób.
W dniach 26 i 27 maja ekspozycja na terenie Moto Parku w Ułężu będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 17:00. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zapewnia bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy, a także dofinansowanie przyjazdów grupowych organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły.
Patronat honorowy nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Natomiast patronem medialnym wydarzenia, wspierającym jego promocję w nowym miejscu, będzie TVP1.

ZIELONE AGRO SHOW to:

– pierwsza w Polsce polowa wystawa adresowana specjalnie do hodowców bydła mlecznego oraz producentów mleka
– prezentacje najnowszego sprzętu – szerokiej oferty maszyn zielonkowych
– jedyna okazja, by zapoznać się ze specjalistami i fachowcami w dziedzinie maszyn zielonkowych
– atrakcyjne pokazy szerokiej gamy marek maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek
– ponad 10.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej stoisk
– prawie 150 wystawców w jednym miejscu
– co roku około 25 tysięcy zwiedzających
– punkty doradcze i seminaria tematyczne dla rolników