Zbiornik wielu zalet – AgriMaster S® Plus od Kingspan Water & Energy

15.10.2021

Na rynku zbiorników pojawił się nowy, wielofunkcyjny zbiornik AgriMaster S® Plus umożliwiający magazynowanie nawozów płynnych oraz np. wody. Czy ma on szansę powtórzyć, a nawet przebić sukces innych zbiorników z serii AgriMaster S®?

Premiera pełna sukcesów

Firma Kingspan Water & Energy podczas tegorocznej edycji Targów Agro Show
w podpoznańskich Bednarach zaprezentowała swój nowy zbiornik – AgriMaster S® Plus o pojemności 22 000 litrów, dedykowany nie tylko do magazynowania nawozów płynnych, ale także wody, np. poza sezonem opryskowym. Zapowiadany jako „szara eminencja”, wzbudził spore zainteresowanie wśród rolników.

Jesteśmy dumni mogąc dostarczyć naszym Klientom innowacyjny produkt. Nasz dział projektowy stale pracuje nas rozwojem naszych zbiorników, aby jak najlepiej wpisywały się w potrzeby nowoczesnego rolnictwa –  komentuje Łukasz Maślach z działu marketingu.

Przy produkcji zbiornika zastosowano sprawdzone rozwiązania i parametry ze zbiorników AgriMaster S®.

Siła zaklęta w polietylenie

AgriMaster S® Plus zasilił szereg zbiorników produkowanych w fabryce w Rokietnicy pod Poznaniem. Polietylen to bardzo wdzięczny materiał – jest odporny na promienie UV, a także urazy mechaniczne. Firma Kingspan obejmuje swoje zbiorniki na nawozy płynne aż 10-letnią gwarancją oraz 2-letnią na wyposażenie.

Wybór marki Kingspan to spokój na lata – zapewnia Wojciech Malinowski, szef sprzedaży. Warto wspomnieć o fakcie, iż nasze zbiorniki, w tym także AgriMaster S® Plus, mają najgrubsze ścianki na rynku, co również przekłada się na ich trwałość oraz odporność na urazy mechaniczne. Dodając do tego wcześniej wspomnianą gwarancję otrzymujemy de facto najlepszą jakościowo i serwisowo ofertę na rynku – zapewnia.

Duży i szary może więcej 

Zbiornik AgriMaster S® Plus dostępny jest tylko w jednej pojemności. Jest ona jednak doskonale przemyślana.

Pojemność 22 000 litrów umożliwia całocysternowe dostawy nawozów płynnych 25 ton wraz z pozostawieniem przestrzeni 2500-3000 litrów na ich rozcieńczenie bezpośrednio w zbiorniku – tłumaczy Wojciech Malinowski – Właśnie taka pojemność jest najbardziej poszukiwana przez rolników. Szary kolor zbiornika nie jest przypadkowy – zapobiega rozkwitowi glonów i pomaga nagrzać wodę do oprysków – dodaje.

To pierwszy wielofunkcyjny zbiornik na polskim rynku, przystosowany do magazynowania zarówno nawozów płynnych, jak i wody m.in. poza sezonem nawozowym. Na uwagę zasługuje również wytrzymała, elastyczna linia napełniająca z zaworem na poziomie roboczym, dzięki której napełnianie zbiornika jest dziecinnie proste.

Już na etapie projektowym stawiamy na ergonomię i funkcjonalność. Wszelkie proponowane przez nas rozwiązania mają maksymalnie usprawniać pracę z naszymi zbiornikami – podsumowuje Łukasz Maślach z działu marketingu.

Ważący 750 kg AgriMaster S® Plus swoją wagą zapewnia stabilność posadowienia, a najgrubsze na rynku ścianki stanowią najlepszą możliwą ochronę przed uszkodzeniem. Warto nadmienić, iż najwęższy zbiornik w Polsce – o średnicy zaledwie 2,48 m – nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń ani mocowań linami, co oznacza, że jest gotowy do napełnienia praktycznie w chwili, gdy stanie w wybranym przez klienta miejscu.