Aktualności

Znamy laureatów konkursów Mechanik na Medal i Młody Mechanik na Medal

26.09.2019

Tradycyjnie już w piątek na AGRO SHOW odbyły się finały konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Do rywalizacji stanęło 4 mechaników i 10 młodych mechaników.

PIGMiUR od wielu lat kładzie duży nacisk na edukację i szerzenie fachowej wiedzy branżowej. Podczas AGRO SHOW 2019 odbyły się finały organizowanych przez Izbę ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal”, „Młody Mechanik na Medal”.

Mechanik na Medal – VIII edycja

Uczestnikiem konkursu mogła zostać osoba pełnoletnia zatrudniona na podstawie umowy o pracę w zakładzie serwisowym maszyn rolniczych, wykonująca prace związane z naprawą maszyn rolniczych, a także przedsiębiorca prowadzący zakład serwisowy maszyn rolniczych.

O zwycięstwo w ostatecznej rozgrywce walczyło 5 mechaników, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach on-line. Panowie zmierzyli się w bezpośredniej rywalizacji podczas etapu praktycznego. Finał teoretyczny odbył się w Bednarach podczas AGRO SHOW.

Laureatami ósmej edycji konkursu „Mechanik na Medal” zostali:

I miejsce – Krzysztof Chodorski – POM Augustów

II miejsce – Adam Michalak – Reiffeisen Agritechnika

III miejsce – Jarosław Brozio – POM Augustów

Młody Mechanik na Medal – VII edycja

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół rolniczych pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych. Młodzi mechanicy ze szkół z całej Polski mieli do wykonania zadania praktyczne oraz serię pytań teoretycznych. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie walczyli o atrakcyjne nagrody. Dodatkowo przyznane zostały również nagrody dla szkół, których uczniowie zajęli 1, 2 lub 3 miejsce w konkursie.

Laureatami piątej edycji konkursu „Młody Mechanik na Medal” zostali:

I miejsce – Piotr Bryszak – ZSP w Poznaniu

II miejsce – Miłosz Augustyn – ZS CKU w Gronowie

III miejsce – Marek Wiącek – ZSP nr 1 w Gnieźnie

W tym roku nagrody wszystkim laureatom wręczył osobiście Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski, który gościł na wystawie w piątek 20 września.

W tegorocznej edycji walka toczyła się również o udział w europejskim konkursie umiejętności zawodowych Euroskills 2020. Zawody odbędą się za rok w Graz w Austrii, a jeden z laureatów naszego konkursu będzie pierwszym reprezentantem  Polski, w konkursie dla mechaników i serwisantów maszyn rolniczych.