Aktualności

Zwycięzcy konkursów 2017

02.10.2017

Podczas tegorocznej wystawy AGRO SHOW 2017 odbyły się finały organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal”, „Młody Mechanik na Medal”. Ogłoszono również laureatów konkursu „Serwis na Medal”.

Mechanik na Medal – VI edycja
Mechanik na Medal jest najstarszym konkursem organizowanym przez PIGMiUR. W tym roku odbyła się już VI edycja tego konkursu. Uczestnikiem mogła zostać osoba pełnoletnia zatrudniona na podstawie umowy o pracę w zakładzie serwisowym maszyn rolniczych, wykonująca prace związane z naprawą maszyn rolniczych, a także przedsiębiorca prowadzący zakład serwisowy maszyn rolniczych.


Po eliminacjach, które odbyły się wiosną i w trakcie których uczestnicy wypełniali testy on-line, komisja konkursowa wyłoniła pięciu finalistów, którzy na wystawie zmierzyli się z decydującej rozgrywce. Panowie rywalizacji podczas etapu praktycznego, który miał miejsce 21 września 2017 roku w Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu. Finał teoretyczny odbył się w Bednarach podczas AGRO SHOW.
Laureatami szóstej edycji konkursu „Mechanik na Medal” zostali:
I miejsce – ADAM BAWORSKI
II miejsce – DAWID ŻŁOBICKI
III miejsce – RADOSŁAW KACZMARSKI

Młody Mechanik na Medal – V edycja
Powodzenie konkursu dla mechaników sprawiło, że już w następnym roku Izba zorganizowała konkursów dla adeptów zawodu mechanika maszyn rolniczych, tym samym w tym roku odbyła sie już piąta edycja konkursu dla młodych mechaników. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół rolniczych pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych. Młodzi mechanicy ze szkół z całej Polski mieli do wykonania zadania praktyczne oraz serię pytań teoretycznych. Wcześniej jednak rywalizowali rozwiązując testy on-line. Eliminacje wyłoniły 10 finalistów, którzy wzięli udział w finale. Uczniowie ambitnie walczyli o atrakcyjne nagrody. Dodatkowo przyznane zostały również nagrody dla szkół, których uczniowie zajęli 1, 2 lub 3 miejsce w konkursie.


Laureatami piątej edycji konkursu „Młody Mechanik na Medal” zostali:
I miejsce – ADAM KONTOWSKI – ZSR LUTUTÓW
II miejsce – KRZYSZTOF KAŁAT – ZSP1 GNIEZNO
III miejsce – ADAM WIŚNIEWSKI – ZSOiZ MOŃKI

Serwis na Medal – V edycja
Konkurs „Serwis na Medal” od kilku lat odbywa się w cyklu dwuletnim. Po rocznej przerwie w 2016, w tym roku serwisy ponownie stanęły do rywalizacji. Celem konkursu jest promocja usług serwisowych oraz podkreślenie ważnej roli, jaką obsługa serwisowa odgrywa w procesie eksploatacji maszyn. Konkurs skierowany jest do zakładów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych i dysponujących do tego celu wydzielonymi i odpowiednio wyposażonymi stanowiskami. Rywalizacja w tym roku była bardzo emocjonująca.


Laureatami piątej edycji konkursu Serwis na Medal zostali:
I miejsce – RAIFFEISEN AGRO-TECHNIKA ze Śremu
II miejsce – POL-AGRA z Płońska
III miejsce – PERKOZ z Brodnicy

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.