10-lecie Valtra Unlimited – proste rozwiązania szyte na miarę

16.01.2023

Studio Valtra Unlimited będzie świętowało swoje 10-lecie w 2023 r. Valtra otworzyła studio Unlimited w 2013 r., chcąc zaoferować klientom możliwość dokonywania zamówień indywidualnie dobranego, specjalistycznego i pozarolniczego wyposażenia, które nie jest dostępne w produkcji seryjnej ciągników.

Usługi Valtra Unlimited od razu stały się popularne wśród rolników oraz odbiorców z branż pozarolniczych, nie tylko w Finlandii, lecz również za granicą. Obecnie więcej niż jedna trzecia ciągników produkowanych w Suolahti wyposażona jest niestandardowe rozwiązania studia Valtra Unlimited.

Studio Unlimited oferuje kompleksowe usługi montażu niestandardowego wyposażenia w ciągnikach Valtra, które zwiększa wydajność pracy i komfort operatora. Do takich rozwiązań należy choćby CTIS, centralny system pompowania opon, który pozwala zwiększyć przyczepność kół, ograniczyć ubicie gleby, a także zmniejszyć zużycie paliwa podczas przejazdu po drogach utwardzonych, gdy opór toczenia ogumienia powinien być niższy. Wielu nabywców ciągników Valtra korzysta z oferty Valtra Unlimited, by podkreślić nim swoje preferencje lub zamówić malowanie i oklejenie ciągników w kolorystyce i stylistyce swojej floty. Przykładem jest przedsiębiorstwo komunalne z Francji, które z biegiem lat zamówiło wiele ciągników Valtra z własną kolorystyką nadwozia i specjalistycznymi narzędziami do prac komunalnych, np. kosiarką wysięgnikową Noremat, przednim gniazdem sprężonego powietrza i zakrzywionymi listwami oświetlenia LED.

„Sukces Valtra Unlimited polega na tym, że studio zawsze stawia na potrzeby jego klientów. Przedstawiciele Valtra starają się wyczerpująco poznać potrzeby nabywców i we współpracy ze studiem tworzą najlepsze rozwiązania dla każdego klienta. Dlatego klienci Valtra Unlimited mogą liczyć, że otrzymają ciągnik, który idealnie odpowiada ich wymaganiom, czy to do prac rolniczych, komunalnych, czy też utrzymania dróg, lotnisk, a nawet do użytku w siłach zbrojnych” – mówi Petri Loukiala, kierownik ds. operacyjnych Valtra Unlimited.

Studio ma siedzibę przy zakładzie produkcyjnym Valtry w fińskim Suolahti. Dzięki temu wszystkie zamówienia specjalne realizowane przez specjalistów ze studia Unlimited pozostają na oryginalnej gwarancji producenta ciągników. Valtra Unlimited ściśle współpracuje z wybranymi kontrahentami, dzięki którym możemy oferować wyposażenie szyte na miarę i w ten sposób zaoferować ciągniki Valtra o faktycznie uniwersalnych możliwościach. W ciągu ostatnich 10 lat studio Unlimited zrealizowało zamówienia na wyposażenie indywidualne od klientów z całego świata – opcje Unlimited zamontowano w już ponad 15,000 ciągników.

Z okazji 10-lecia swojej działalności, które przypada w roku 2023, Valtra Unlimited zamierza zaoferować dwa pakiety wyposażenia specjalnego dla ciągników serii N i T (Versu i Direct) oraz dla zupełnie nowej serii Q. Zaprezentowało je już na paryskich targach SIMA w listopadzie 2022 r.

W 2023 r. warto regularnie zaglądać na stronę internetową i konta Valtry w mediach społecznościowych, gdzie znajdą się aktualności dotyczące celebracji 10-lecia studia, historie klientów Valtra Unlimited z ostatnich 10 lat oraz informacje o przyszłych planach wobec Valtra Unlimited.