Cięcie metalu przy produkcji maszyn rolniczych

14.04.2023

SWORD jest polską firmą zajmującą się technologią cięcia piłami taśmowymi i tarczowymi. Jako firma specjalistyczna, jest w stanie zaoferować zoptymalizowane narzędzia i maszyny, które pozwolą wygenerować oszczędności w materiale, czasie i jakości produkcji. Piły Sword-Master i Amada w szczególności znajdują odbiorców wśród producentów maszyn polowych, zielonkowych i komunalnych.

Cięcie elementów metalowych – kształtowników, wałków, rur – jest jednym z pierwszych etapów produkcji maszyn rolniczych. Po przecięciu na zadany wymiar, producenci maszyn poddają elementy dalszym obróbkom, w tym choćby frezowaniu powierzchni cięcia, aby usunąć niepożądane nierówności.

Z perspektywy fachowców w zakresie cięcia wykonywanie dwukrotnie tej samej czynności stanowi dodatkowy koszt oraz konieczność zaangażowania pracowników, których koszt w obecnych czasach stale rośnie.

Jakość cięcia

– Możliwe jest uzyskanie wręcz lustrzanej powierzchni cięcia każdej stali – uważa Piotr Marszałek, inżynier działu technicznego Sword – Znaczenie ma zastosowanie odpowiedniej jakości maszyny i narzędzia. Jeżeli interesuje nas również uzyskanie szybkości procesu, warto zapoznać się z możliwościami maszyn tarczowych firmy Amada. Prezentowaliśmy taką maszynę na targach w Katowicach w zeszłym roku, warto zerknąć na filmy na naszym kanale Youtube – wyjaśnia.

Japońskie maszyny

Korzyści z wykorzystania dobrze dobranej maszyny taśmowej najlepiej potwierdzić z ich doświadczonymi użytkownikami, choćby w firmie Inter-Tech z Zambrowa, która zajmuje się produkcją m.in. bron, zgrabiarek i ładowaczy czołowych. – Zastosowanie maszyny Amada HA-250 zapewniło nam odpowiednią jakość cięcia, niezawodność i szybkość. Równie istotne jest ciągłe wsparcie działu technicznego i serwisu firmy, która dostarczyła nam maszynę oraz zapewnia brzeszczoty – podkreśla Piotr Jankowski, prezes firmy Inter-Tech.

Ekonomia pracy

Warto pamiętać, że choć sam proces cięcia taśmowego nie jest kosztowny z uwagi na względnie niską cenę brzeszczotu, to koszt obrabianego materiału jest więcej niż istotny. Fakt ten każe kłaść nacisk na fachowy dobór i optymalizację.

Sword oferuje piły taśmowe do obróbki metalu, drewna, żywności i innych materiałów we wszystkich szerokościach, typach uzębienia i wymiarach. Podstawowym atutem firmy jest jej specjalizacja i skala. W ciągu roku zakład w Gdyni opuszcza około 700 tysięcy sztuk pił taśmowych, które docierają do około 6 tysięcy klientów w Polsce i zagranicą.

Różnorodne zastosowania

– Z firmą SWORD współpracujemy już ponad 10 lat – mówi Janusz Wrona z działu zakupów firmy SaMasz z Zabłudowa na Podlasiu. SaMasz jest jednym z największych producentów m.in. maszyn zielonkowych, komunalnych i techniki zimowej – pługów i zamiatarek.

– Wykorzystujemy piły taśmowe Sword-Master Super do cięcia prętów oraz linię AP do cięcia profili. Nie bez znaczenia dla nas jest również bezwarunkowa gwarancja satysfakcji w Sword– podkreśla Janusz Wrona.

Gwarancja satysfakcji

Bezwarunkowa gwarancja satysfakcji z pił Sword-Master pozwala klientowi dokonać zwrotu wszystkich niewykorzystanych narzędzi, niezależnie od przyczyny w ciągu 180 dni za pełnym zwrotem płatności. Stanowi ona deklarację Sword w zakresie polityki jakości i nastawienia na długoterminowe wsparcie klientów w ich procesach produkcyjnych