Aktualności

Finały konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych

11.09.2017

Podczas tegorocznej wystawy AGRO SHOW, pierwszego dnia w piątek 22 września, odbędą się finały konkursów Mechanik na Medal, Młody Mechanik na Medal. Tego samego dnia będzie miało miejsce ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w finale konkursu Serwis na Medal.

Tradycyjnie już w piątek, który potocznie nazywany jest „dniem dla szkół” w Bednarach odbywać się będą finały konkursów organizowanych przez Izbę.

Wszystko rozpocznie się już dzień wcześniej w Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu, gdzie rozgrywana będzie część praktyczna konkursu Mechanik na Medal. Pięciu finalistów rozpocznie rywalizację o godzinie 10:00. Następnego dnia 22 września odbędzie się druga część finału, podczas której uczestnicy rozwiązywać będą test z wiedzy o mechanizacji maszyn rolniczych. Ta część planowana jest na godzinę 10:00 i odbywać się będzie w Hali Seminaryjnej przy pasie głównym.

Bezpośrednio potem o godz. 10:30 do rywalizacji staną młodzi mechanicy. Dziesięciu finalistów rywalizować będzie w konkursie Młody Mechanik na Medal. Finał składać się będzie z części teoretycznej i krótkich zadań praktycznych. Zakończenie rywalizacji zaplanowane jest na godz. 11:30.

O godz. 11:30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom obu konkursów. W tym czasie zostaną również ogłoszeni zwycięzcy VI edycji konkursu na najlepszy zakład serwisowy Serwis na Medal.

Partnerem finałów konkursu Mechanik na Medal i Młody Mechanik na Medal jest firma SSAB.