Aktualności

Wystawa AGRO SHOW 2017 coraz bliżej

07.09.2017

Trudno uwierzyć, że na polu, które widać na zdjęciu już za dwa tygodnie odbywać się będzie największa plenerowa wystawa rolnicza AGRO SHOW.

Przygotowania do wystawy weszły w kolejną fazę. Od kilku dni na lotnisku w Bednarach trwa wytyczanie i oznaczenie stoisk. Już niedługo na wyznaczonych miejscach swoje stoiska zaczną urządzać firmy biorące udział w wystawie.


Tegoroczne AGRO SHOW to nie tylko prezentacje firm z branży rolniczej. Tradycyjnie już podczas wystawy odbędzie się pokaz maszyn w ringu gdzie prezentować się będą ładowarki, ładowacze czołowe i opryskiwacze. Prócz tego na pasie głównym odbywać się będą prezentacje maszyn, które opatrzone będą profesjonalnym komentarzem.
Jedną z wielu atrakcji tegorocznej wystawy będzie Wioska Bezpieczeństwa, która ma być miejscem upowszechniania dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa życia i pracy na wsi. Program Wioski wypełnią między innymi kursy pierwszej pomocy. Pojawią się stoiska edukacyjne straży pożarnej i policji. Swój udział w Wiosce Bezpieczeństwa zapowiedzieli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W wiosce zaprezentuje się między innymi Sobiesław Zasada Centrum, które przygotuje symulator dachowania, symulator pasów czy mini szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Do interaktywnego świata wirtualnej rzeczywistości zaprosi firma Bayer. Odwiedzający Wioskę Bezpieczeństwa będą mieli możliwość poznania aplikacji „Wirtualnej farma”, dzięki której będzie można dowiedzieć się o bioróżnorodności i odpowiedzialnym stosowaniu środków ochrony roślin.
Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych przygotowała wiele udogodnień dla odwiedzających. Ogrom wystawy, zajmującej obszar ok. 120 ha, sprawia, że odwiedzający muszą pokonywać znaczne odległości, dlatego kolejny już rok  będzie można skorzystać z bezpłatnych linii meleksowych. Będą one kursowały na stałych trasach na terenie wystawy. Osobom preferujących bezgotówkowe płatności zapewniony zostanie  mobilny bankomat. Na terenie wystawy będzie także bezpłatny dostęp do internetu poprzez Wi-Fi. Odwiedzający mogą liczyć na bezpłatny katalog wystawy. Tak jak w ubiegłych latach wstęp na wystawę oraz parkingi dostępne będą za darmo. Warto wspomnieć, że organizator wspiera finansowo przyjazdy grupowe. Atrakcyjny i  bogaty program AGRO SHOW w Bednarach sprawiają, że wystawa każdego roku wzbudza ogromne zainteresowanie, które z roku na rok rośnie.