Aktualności

Zielone AGRO SHOW & Animals SHOW

16.05.2023

W dniach 20-21 maja na ternie Moto-Parku w Ułężu odbędzie się kolejna edycja wystawy Zielone AGRO SHOW. W tym roku obok pokazów maszyn zielonkowych, imprezie towarzyszyć będą wystawy zwierząt hodowlanych.

Zielone AGRO SHOW to największe i najlepiej zorganizowane pokazy maszyn zielonkowych w Polsce, niezbędnych w hodowli bydła. Konsekwentnie utrzymywany będzie taki profil wydarzenia, a dodatkowo w tym roku wzbogacony będzie  o nowe, atrakcyjne elementy. Będzie to m.in.  Animal Show – bogaty program pokazów i prezentacji zwierząt hodowlanych.

Animal Show obejmie:

– I Krajową Wystawę Bydła Białogrzbietego,

– I Regionalną Wystawę Bydła Mlecznego,

– I Regionalną Wystawę Rodzimych Ras Koni.

Podczas imprezy zaprezentowane zostaną zwierzęta hodowlane z grup: krów i jałowic rasy białogrzbiet z terenu całej Polski, krów i jałowic rasy holsztyńsko-fryzyjskiej oraz koni ras lokalnych z terenu województwa lubelskiego. Spośród grup zwierząt gospodarskich będą wyłaniane czempiony i wiceczempiony w poszczególnych kategoriach (wiekowych i ras). Najpiękniejsze zwierzęta zawalczą zaś o tytuł Superczempiona. Ponadto przewidziano konkurs Małego Hodowcy, w którym dzieci hodowców prezentować będą małe cieliczki białogrzbiete i holsztyńsko-fryzyjskie oraz pokaz kóz rasy sandomierskiej.

To nowości. Ale nie zabraknie też podczas tegorocznego Zielonego AGRO SHOW „starych”, sprawdzonych form kontaktu producentów z potencjalnymi klientami. Nie ma bowiem nic lepszego niż bezpośrednia relacja, możliwość bezpośredniej rozmowy i przysłowiowego dotknięcia produktu, o którym się rozmawia i który zamierza się zakupić do swojego gospodarstwa. Spory ruch będzie więc zapewne na stoiskach, na których wystawiać się będą uznani producenci sprzętu rolniczego, którzy specjalizują się w tworzeniu maszyn do produkcji pasz zielonych. Zaprezentują się też w Ułężu firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, a także wytwórcy i dystrybutorzy folii rolniczych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich oraz innych produktów wykorzystywanych w rolnictwie.

Jak zawsze ważnym elementem wystawy, który co roku przyciąga rzesze rolników będą pokazy maszyn zielonkowych podczas pracy. W trakcie tegorocznych targów prezentowane będą m.in. kosiarki, przetrząsacze, prasy zwijające, praso-owijarki, sieczkarnie polowe, siewniki, sadzarki, pielniki, ciągniki i przyczepy samozbierające. Jest to okazja dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami w technologii rolniczej. Każdego roku podczas pokazów prezentowanych jest około 50 zestawów maszyn, w tym roku nie powinno być inaczej.

Wystawa odbędzie się na lotnisku w Ułężu, 21 i 22 maja br. Wstęp na wystawę oraz parkingi będą darmowe.