Jubileusz 30 -lecia autoryzowanego Dealera maszyn marki New Holland firmy Agros-Wrońscy

15.10.2021

Przekazaniem symbolicznej pałeczki sztafetowej młodemu pokoleniu dokonała się zmiana sterów w firmie Agros-Wrońscy. Jan i Maria Wrońscy założyciele jednej z największych i najstarszych firm dystrybuujących sprzęt rolniczy marki New Holland w Polsce Południowej, podczas jubileuszu 30-lecia firmy, w obecności Klientów, partnerów i pracowników przekazali firmę swoim następcom.

1 października, w Zdanowicach zakończył się proces sukcesji zarządu w firmie Agros-Wrońscy sp. z o.o. będącej laureatem wielu branżowych nagród w tym Dealera Roku 2020 przyznawanego przez markę New Holland.

Maria i Jan Wrońscy dotychczasowi członkowie zarządu dealera maszyn New Holland po 30 latach pracy przeszli do Rady Nadzorczej a na ich miejsce pojawiło się nowe pokolenie: Justyna Hołyś oraz Marcin i Tomasz Wrońscy. Nowy zarząd, na czele którego stanął Marcin Wroński, będzie kontynuował realizację dotychczasowych celów firmy,  jednocześnie stawiając na strategię, która ma zachować wysoką pozycję firmy na rynku i jednocześnie akcentuje potrzebę podjęcia wyzwań związanych z wymaganiami polityki klimatycznej oraz trendami wyznaczającymi przyszłość branży agro.

Kolejną kwestią, której wyzwanie rzuca nowy zarząd to popularyzacja tak zwanego „inteligentnego rolnictwa”. – Zależy nam na tym aby każdy sprzęt jaki dostarczamy naszym Klientom był wyposażony w technologię przyszłości, bo ona podnosi rentowność produkcji i wychodzi naprzeciw bieżącym wyzwaniom z jakimi zmaga się ludzkość. Takie rozwiązania proponuje właśnie marka New Holland, z którą nasi rodzicie współpracują niemal od samego początku działalności – mówi Tomasz Wroński, wiceprezes zarządu Agros-Wrońscy.

Nowy zarząd widzi również wyzwanie w zwiększeniu wsparcia w obsłudze coraz bardziej wyrafinowanego i zaawansowanego technologicznie sprzętu rolniczego. Będzie to realizować poprzez zwiększenie potencjału serwisowego z jednoczesnym skróceniem czasu dostępu do serwisu i zmniejszeniu odległości dojazdu mobilnych zespołów serwisowych.

Jubileusz z okazji 30 – lecia firma Agros-Wrońscy zorganizowała w Zdanowicach – w nowym obiekcie, oddanym do użytku latem tego roku, który obsługuje dotychczasowy i nowy obszar jaki ma firma w województwie świętokrzyskim.

Uroczystość zgromadziła ponad 200 osób – Klientów, pracowników i przedstawicieli producentów nowoczesnych maszyn rolniczych w tym kluczowego partnera CNH Industrial.

Do końca roku w siedzibie firmy Agros-Wrońscy w Strzelcach Wielkich oraz w trzech oddziałach w Zdanowicach, Szonowicach i Wróblewie z okazji 30-lecia Klienci oraz mieszkańcy będą zapraszani do udziału w urodzinowych promocjach.

Jeden z największych i najstarszych dostawców nowoczesnych maszyn rolniczych w Polsce dał poznać się swoim Klientom poprzez hasło: pomagamy na każdym polu. W tej chwili ma kilkanaście tysięcy stałych Klientów, którzy rozwijają swoje gospodarstwa lub firmy na niebiesko-żółtych maszynach.

Członek Rady Nadzorczej, Jan Wroński, były prezes firmy, wspomina początki firmy jako moment w którym rolnictwo rozpoczęło szybkie zmiany. – Po śmierci ojca, jako 23-latek, stałem się głową rodziny i przejąłem obowiązki gospodarskie. Byłem też kierownikiem warsztatu w pobliskiej spółdzielni produkcyjnej. Wtedy praca na wsi była ciężkim znojem. Poprawy warunków pracy upatrywałem w coraz nowszych i lepszych maszynach. Gdy w kraju zmienił się ustrój marzenia mogłem realizować we własnej firmie. Czuję się spełniony gdy widzę jaka jest różnica w komforcie, bezpieczeństwie i efektywności pracy na roli w porównaniu do tego jak pracowali moi rodzice. Takie zmiany są możliwe właśnie dzięki  maszynom marki New Holland – mówi Jan Wroński, ustępujący prezes oraz założyciel firmy Agros-Wrońscy.

Agros-Wrońscy to jeden z najstarszych i największych w Polsce dystrybutorów nowoczesnych maszyn rolniczych. Dostawca maszyn do rolników jest również znaczącym w tej części kraju pracodawcą. W tej chwili zatrudnia 100 osób. Jest kluczowym dealerem, największego producenta maszyn rolniczych New Holland. Jednocześnie oferuje maszyny światowych i polskich marek w branży: Unia Group, Kuhn , Kongskilde, Vaderstad, Hardi, Pomot Chojna, Metal Fach, POM Augustów, Pronar. Poza sprzedażą maszyn Agros-Wrońscy zapewnia pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Sklepy z częściami zamiennymi są dobrze wyposażone a logistyka dostaw działa sprawnie.