Aktualności

Kongres CLIMMAR

31.10.2019

W dniach 24-27 października br. odbył się kolejny kongres CLIMMAR. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jako członek tej międzynarodowej organizacji aktywie uczestniczy w jej pracach i spotkaniach.

Tak było i tym razem. Przedstawiciele PIGMiUR wzięli udział w kongresie, na którym tradycyjnie omawiano sytuacje dealerów maszyn rolniczych na rynkach europejskich. Obecnie w CLIMMAR zrzeszonych jest 16 narodowych stowarzyszeń, które reprezentują branżę dealerów maszyn. CLIMMAR realizuje również własne projekty badawcze. Podczas kongresu prezentowane były wyniki ostatnich edycji badań: raportu dotyczącego branży, CLIMMAR indeks, indeks zadowolenia dealerów. Wyniki ostatniego z wymienionych prezentowane będą dziennikarzom prasy branżowej podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w trakcie targów Agritechnica w Hanoverze w dniu 11 listopada o godz. 14:00 (Stand E40, Hall 02).

Dużo czasu na tegorocznym kongresie poświęcono dyskusji na temat przyszłości organizacji, jej ewentualnej struktury i budżetu.  Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Być może więcej szczegółów poznamy podczas wiosennego spotkania CLIMMAR, które w 2020 roku odbędzie się w kwietniu w Polsce. Tak więc Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych będzie gospodarzem tego spotkania, które najprawdopodobniej odbędzie się w Gdańsku.

Na kongresie wybrano również nowego Wiceprezydenta organizacji. Został nic Roberto Rinaldin z Włoch, który zastąpił Joosta Merckx z Belgii, który piastował to stanowisko od 9 lat.

W programie kongresu była również wizyta i zwiedzanie ośrodka szkoleniowego w Aarberg. Jest to najnowocześniejsze centrum edukacji, w którym wiedzę zdobywają między innymi przyszli mechanicy maszyn rolniczych.