Aktualności

Konkurs Serwis na Medal na ostatniej prostej

04.07.2017

W tym roku realizowana jest kolejna, piąta już edycja konkursu Serwis na Medal.
Przypomnijmy tylko, że w konkursie biorą udział zakłady prowadzące działalność gospodarczą w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych i dysponujące do tego celu wydzielonymi i odpowiednio wyposażonymi stanowiskami.

A celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zakładu serwisowego maszyn rolniczych w Polsce w roku 2017, a także podkreślenie roli i znaczenia serwisu technicznego w eksploatacji maszyn rolniczych, propagowanie usług serwisowych, jako ważnego obszaru działalności gospodarczej, stymulowanie rozwoju zakładów serwisowych.

Po pierwszym etapie, które polegało na wypełnieniu i odesłaniu przez serwisy zgłoszenia wraz z ankietą, przyszedł czas na weryfikację i ocenę zgłoszonych serwisów. Komisja konkursowa podjęła się trudu odwiedzania zgłoszonych do konkursu zakładów serwisowych i w dniach 28-30 czerwca oraz 3 lipca odbyła długą wycieczkę odwiedzając zakłady. W ciągu tych czterech dni komisja przebyła naprawdę długą drogę. Wszystko rozpoczęło się w Toruniu skąd udano się w okolice Słupska. A potem przez serwisy zlokalizowane w województwach kujawsko – pomorskim i mazowieckim udano się na wschód w okolice Białegostoku. Kolejny przystanek to sąsiedztwo Raciborza pod czeską granicą. Na koniec odwiedziny Wielkopolski. Tak więc „ostatnia prosta konkursu” miała niemal 2500 km i była znakomitym doświadczeniem, podczas którego mieliśmy możliwość „na żywo” zobaczyć i ocenić jak funkcjonują zakłady serwisowe, jak są zorganizowane, na jakim sprzęcie pracują. Pozostało ostatnie zadanie: analiza zebranego materiału, ocena, podsumowanie wyników i ogłoszenie zwycięzców.
Już wkrótce poznamy, który zakład serwisowy zasłużył na miano najlepszego w roku 2017. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas wstawy AGRO SHOW, w piątek 22 września 2017.