Zakłady New Holland w Płocku i Kutnie z sukcesem wznowiły produkcję.

29.06.2020

Zakłady New Holland w Płocku i Kutnie z sukcesem wznowiły produkcję po czasowym zamknięciu, podczas którego wprowadziły szereg procedur i rozwiązań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników w czasie epidemii Covid-19.

Obecnie większość zakładów produkcyjnych Spółki i węzłów logistycznych marki New Holland wznowiła działalność, pracując na pełnych obrotach.

Rolnictwo jest jednym z głównych filarów polskiej gospodarki, a zakłady w Płocku i Kutnie, produkujące maszyny rolnicze New Holland, odgrywają kluczową rolę w tym sektorze. Rolnicy pełnią niezwykle istotną rolę producentów żywności, a praca wykonywana przez nich jest niezbędna z punktu widzenia całego społeczeństwa, ale określona jest także ścisłymi terminami i nie może zostać przełożona na późniejszy czas. Marka New Holland służyła nieprzerwanym wsparciem dla rolników przez cały okres tymczasowego zamknięcia, a teraz wznawia produkcję, aby zapewnić im potrzebny sprzęt.

Fabryki w Płocku oraz w Kutnie zajmują łącznie 56,5 ha powierzchni produkcyjnej, w tym 15,5 ha stanowią budynki oraz zadaszone hale, a pracuje w nich blisko 1 900 osób. Obydwa ośrodki mają do dyspozycji nowoczesne biura konstrukcyjne, centra badawczo-rozwojowe i najnowocześniejsze maszyny pozwalające zachować doskonałą powtarzalność podczas produkcji maszyn rolniczych oraz podzespołów. Stale współpracują z szeroką siecią polskich dostawców, która w 2019 r. obejmowała ponad 460 firm.

Płock: dom dla kombajnów zbożowych New Holland serii CX

Zakład w Płocku dedykowany jest głównie produkcji kombajnów zbożowych New Holland. W 2019 roku uruchomiona została zupełnie nowa linia produkcyjna, wyposażona w najnowsze maszyny i urządzenia wspierając produkcję. Z linii tej zjeżdżają kombajny CX, które od lat cieszą się niegasnącym zaufaniem rolników w Polsce oraz na całym świecie.

Płocka fabryka od dwóch dekad produkuje żółte kombajny oraz sprzęt rolniczy, będąc jednym z filarów rolnictwa w Polsce i wpływając na rozwój regionu – w kontekście inwestycji oraz zatrudnienia. Aktualnie zatrudnia 1 267 osób i jest jednym z największych pracodawców w mieście.

W płockim zakładzie produkowanych jest 11 modeli pras rolujących,
11 modeli kombajnów i  34 modele zespołów żniwnych – wszystkie z logo New Holland. W 2019 roku obie polskie fabryki współpracowały z ponad 460 dostawcami z Polski.

Kutno: dom dla maszyn towarzyszących New Holland

Zakład w Kutnie zajmuje się produkcją maszyn rolniczych sprzedawanych pod logo New Holland oraz Kongskilde. Obecnie zakład dysponuje dwiema automatycznymi liniami lakierni. Jedna z linii została też rozbudowana o dodatkową kabinę malarską pozwalającą na szybką zmianę kolorystyki, co usprawniło proces produkcji maszyn New Holland.

W lutym 2017 kutnowska fabryka dołączyła do koncernu CNH Industrial N.V. zmieniając nazwę na CNH Industrial Kutno Sp. z o.o.  Historia zakładu w Kutnie rozpoczęła się w roku 1992, kiedy wspólnie z duńską firmą Cormall Agro Holding grupa 8 osób założyła spółkę joint venture pod nazwą Danagri Pol. Dzięki podjętej współpracy dotyczącej wytwarzania komponentów do maszyn rolniczych produkowanych przez firmę Kongskilde Industries w roku 1997 podjęto decyzję o przyłączeniu  Danagri Pol do grupy Kongskilde zmieniając nazwę na Kongskilde Polska Sp. z o.o. To spowodowało, że kutnowska firma otrzymała dostęp do nowych rynków, dzięki czemu produkcja zaczęła się powiększać. Uzyskane unijne dofinansowanie umożliwiło dalszy rozwój technologii oraz rozbudowę fabryki. W 2003 roku oddano do użytku nowoczesny obiekt o powierzchni 11.300 m2 zlokalizowaną w samym centrum Polski.

Produkcja na światowym poziomie (World Class Manufacturing)

Fabryki w Płocku i Kutnie działają zgodnie ze standardami World Class Manufacturing, które są stosowane we wszystkich zakładach CNH Industrial w celu zapewnienia wysokiej jakości produkcji, jakich oczekują Klienci New Holland. Wyznacznikiem poziomu jakości, będącym istotnym elementem w relacjach z klientami jest certyfikat ISO 9001:2015. Dodatkowo firma szczyci się certyfikatami systemów zarządzania: środowiskowego – ISO 14001:2015, efektywnością energetyczną – ISO:50001:2011 oraz bezpieczeństwem i higieną pracy – OHSAS 18001:2007.